Премини към основното съдържание

Успешно представяне за ЮФ на най-голямото университетско състезание по дебати − Oxford IV 2019

С престижно класиране на най-голямото университетско състезание по дебати Oxford IV 2019 се отличиха Николай Ангелов, студент в трети курс на ЮФ и президент на Клуб дебати към СУ и Жанин Ал-Шаргаби, студентка в първи курс. В състезанието, което се проведе на 7 и 8 ноември т. г. във Великобритания, взеха участие отбори от 120 университета от целия свят. Н. Ангелов достигна до финал в категория ESL за участници, чиито роден език не е английски, а Ж. Ал-Шаргаби се класира на полуфинал в същата категория.

Успешно беше представянето на двамата възпитаници на ЮФ в петте отворени кръга на състезанието, в които участват всички университети, без оглед на това дали английският е роден език за състезателите. За да достигнат фазата на финалите, пътят на Николай и Жанин включи победи над отбори от най-престижни университети като Yale University, Stanford University, University of Cambridge, Imperial College London, Durham University, Leiden University, както и много други. След приключването на отворената фаза отборът на Николай беше на второ място в класирането.

Дебат

Представянето им е висок атестат за дейността на Клуба по дебати към СУ, който се развива успешно не само на национално, но и на международно ниво, а негови представители достигат до финалните фази на големи форуми в конкуренцията на отбори от най-утвърдените университетски институции в света.