Отборът на СУ се класира на полуфинали, завоюва второ място за писмени защити, а Фуат Расим бе отличен с индивидуална награда за ораторски умения.
Тази година отборът бе в състав Златиана Илиева (3-ти курс, „Право“), Биляна Господинова (3-ти курс, „Международни отношения“), Павел Стоичков (2-ри курс, „Право“), Фуат Расим (4-ти курс, „Право“). Треньори на отбора бяха Нели Млъчкова (завършила „Право“ в СУ и бивш участник) и Денислав Маринов (5-и курс, „Право“ в СУ и бивш участник).
Състезанието се проведе във Варшава, Полша в периода от 25 до 27 април 2025 г. под ръководството на British Law Centre, Съда на Европейския съюз и Университета в Кеймбридж, със съдействието на Варшавския университет и Върховния административен съд на Полша. Състезанието представлява симулативен процес по преюдициално запитване пред Съда на Европейския съюз, като се състои от два кръга – писмени защити и устни пледоарии.
Участниците от СУ пледираха срещу отборите на Братислава (Словакия), Познан (Полша), Любляна (Словения) и Прага (Чехия). Съдии на участниците бяха доказани специалисти в сферата на правото на ЕС като проф. Адам Лазовски и настоящи съдии и генерални адвокати в Съда на ЕС. След няколко оспорвани мача отборът на СУ успя да се класира на полуфиналите, където се изправи срещу четирикратните победители от Университета в Любляна.
Наред с това постижение, отборът на СУ бе награден и с второ място в класацията за най-добри писмени защити само с точка по-малко от победителите в тази категория. В допълнение към това, Фуат Расим от отбора бе отличен с индивидуална награда за оратор за показани отлични презентационни умения. Отборът получи специални поздравления за достойното си представяне и от председателя на състезанието – Елинор Шарпстън, бивш дългогодишен генерален адвокат в Съда на ЕС.
Като единствен представител на България отборът на СУ достойно защити честта на университета и утвърди позицията му като един от най-уважаваните участници на това престижно състезание.